Prečo trénovať na rotopede?

Rotopedy sú aj u nás veľmi populárnym tréningovým prístrojom a niet sa čomu diviť. Na trhu nájdete množstvo rôznych modelov, takže sa dá nájsť presne taký, ktorý bude vyhovovať vašim fyzickým aj finančným možnostiam.

Tréningy na rotopede sú efektívne a vhodné pre všetky vekové skupiny. Navyše nepotrebujete žiadne skúsenosti - trénovať na rotopede môžete začať okamžite a zlepšiť tak svoju fyzickú aj psychickú kondíciu. Cvičenie na rotopede je skvelý kardio tréning, pričom väčšina zariadení je vybavených senzormi na meranie pulzu a tak si viete nastaviť optimálne zaťaženie. Aj vďaka tomu bude cvičenie skutočne efektívne, náročnosť si nastavíte podľa aktuálnej potreby, budete spaľovať tuk a chudnúť. 

Pokiaľ máte ťažkosti s dolnými končatinami, cvičenie na rotopede mám môže pomôcť pri liečení a rehabilitácií. Cvičenie nespôsobuje zvýšenú záťaž na kĺby a chrbát, takže ho po konzultácií s lekárom môžete použiť aj pri zdravotných problémoch alebo pri doliečovaní zranení, ideálne sú rotopedy s magnetickým odporom.

Kvalita a vybavenie rotopedu sa odvíja aj od ceny, ale tréningové programy, senzory na meranie pulzu, sledovanie času a prejdenej vzdialenosti majú takmer všetky. Drahšie rotopedy majú viacero tréningových programov, ktoré mám pomôžu lepšie a rýchlejšie napredovať na ceste k vášmu cieľu.

Vďaka tomu, že trénovanie na rotopede je jednoduché a efektívne, stal sa tento prístroj mimoriadne obľúbený. Spolu s ním môžete získať skvelú kondíciu a krásnu postavu. S veľkého množstva modelov v rôznych cenových kategóriách si vyberie skutočne každý.