V košíku: 0 kusov
Články
Tovar

Ktoré športové pomôcky sú vhodné pre splnenie vašich fitness cieľov

Hovoríte si, že športové náčinie je pre vás úplne zbytočné, pretože vám aj tak zapadne prachom? Tak to ste asi ešte neobjavili tú správnu športovú aktivitu pre vás! Pokiaľ aj nepatríte medzi najväčších športových zanietencov,  vedzte, že práve zábavná gymnastická lopta alebo pekná žinenka vás môžu k cvičeniu ešte viac motivovať. Nehovoriac o tom, že so pokiaľ si na cvičenie zoberiete aj fitness pomôcku, ako sú napríklad činky či iné športové pomôcky, bude vaše posilňovanie oveľa efektívnejšie. Veď kto by nechcel stráviť menej času pri cvičení s oveľa lepším výsledkom? :)

Poďme si stručne predstaviť, ktoré druhy pomôcok a zariadení by mohli byť pre vás vhodné.

Cvičenie alebo posilňovanie vás nebaví, je pre vás nutné zlo alebo si hľadáte výhovorku len aby ste si naň nenašli čas?

Vyskúšajte trampolínu alebo švihadlo! Je to dynamický šport, pri ktorom sa zabavíte a spevníte svaly. Nemýľte si skákanie cez švihadlo alebo na trampolíne výhradne s detskou alebo ženskou aktivitou. Je to aktivita úplne pre každého a nie je to vyslovene kardio cvičenie. Pri týchto dvoch športoch si spevňujete najmä dolné partie tela, ale aj brucho či ramená a bicepsy. Trampolínu síce nemôžete umiesniť kdekoľvek, ale švihadlo môžete používať úplne všade, nehovoriac o tom, že je aj priestorovo úsporné.

Motivuje vás vidieť čím skôr výsledok?

Je samozrejmé, že výsledok v podobe vyrysovaných svalov alebo zníženej hmotnosti sa neprejaví ihneď. Avšak motivácia v podobe spálených kalórií je tiež príjemná. Vyberte si rotoped alebo eliptický alebo veslovací trenažér či cyklotrenažér. Výhodou týchto zariadení je, že hoci je investícia do nich o niečo vyššia, budete mať doma malé fitko, ktoré viete „navštíviť“ kedykoľvek! Aby vám nezapadlo časom prachom, skúste sa si naň zvyknúť napríklad tak, že si zacvičíte počas pozerania obľúbeného seriálu.

Máte radi viac akcie?

Čo tak vyskúšať niektorý z outdoor alebo indoor športov? Možností sú neobmedzené. Ak si si nie ste istý, či vás bude daný šport baviť a nechcete hneď doň investovať, vyskúšajte si ho najprv zapožičaním športových pomôcok. Alebo sme presvedčení, že si všetci pamätáme, ako nás v škole bavil napríklad stolný tenis či badminton. Ak nehľadáte skupinovú aktivitu, hlavu si vynikajúcu prečistíte na kolieskových korčuliach alebo kolobežke. Nehovoriac o tom, že práve kolobežka je neuveriteľne praktický dopravný prostriedok kamkoľvek sa chcete dostať, ale samozrejme, na kratšie vzdialenosti.

Radi cvičíte, ale chcete zefektívniť výsledok?

Potom sú pre vás vhodné fitness pomôcky. Pomôcky na cvičenie sú vhodné ak cvičíte vo fitness centre, ale aj keď radšej cvičíte doma. Pri výbere vhodnej pomôcky môžete efekt zvýšiť aj na dvojnásobok. Možností je opäť veľmi veľa a sú cenovo dostupné. Od činiek cez opasky na cvičenie až po obruče a závažia. Výhodou týchto pomôcok je, že do cvičenia môžete bez problémov investovať aj menej času a výsledok sa dostaví. My tvrdíme aj to, že cvičenie s pomôckami je viac motivujúce J

Pri akomkoľvek z cvičení si nezabúdajte aj chrániť vaše zdravie. Už tým, že ste sa rozhodli investovať do cvičenia čas sa vám vráti späť okrem vizuálneho efektu v podobe energie a pevného zdravia. Okrem toho je však cvičenie oveľa zdravšie a príjemnejšie na podložke, svoje končatiny môžete spevniť bandážou.

Prajeme veľa športových úspechov!


(c) 2017 pre abcfitnes.sk vytvoril Richard Gajniak - CompServis, http://wwwstranka.sk