V košíku: 0 kusov
Články
Tovar

Pomôcky na cvičenie

Správny pohyb je pre zdravé telo nevyhnutný. Hýbať by sa mal každý, stačí si len vybrať správny tip pohybu, ktorý vám bude vyhovovať a baviť vás. Výhovorky, že aj do športovania treba investovať peniaze už dávno neplatia. Ak však chcete váš pohyb posunúť na vyššiu úroveň, určite sa vám oplatí investovať do fitness pomôcok, ktoré aj zo všedného, každodenného cvičenia spravia nový zážitok. Najmä ak preferujte pohyb doma, v tom prípade sú fitness pomôcky doslova nevyhnutnosťou.

Druhy fitness pomôcok

  • Pre pohodlnosť
  • Zabezpečujú plynulosť pohybu a ochranu
  • Na zefektnenie výkonu, či dodržanie rýchleho tempa
  • Pre efektívne cvičenie v pohodlí domova

Na každý druh pohybu dnes už existujú pomôcky, ktoré vám budú pomáhať pri správnom tempe, alebo vám zaručia pohodlnosť. To správne nadšenie vám napríklad pomôže dosiahnuť švihadlo (napríklad: http://abcfitnes.sk/ponuka-abcfitnes/fitness-pomocky/kozene-svihadlo-body-sculpture-sk-535-detail). Je to ideálna pomôcka pri cardio tréningu. Vybrať si pritom to správne nie je vôbec jednoduché. Rukoväte musia byť mäkké aby vám ani pri intenzívnom tréningu nespôsobili pľuzgiere či odreniny. Pri kvalitných švihadlách, ktoré sú už vzdialené od tých, s ktorými sme sa ako deti hrali, sa dodáva aj závažie na rukoväť. Tie vám pomôžu docieliť ten správny tréning, po ktorom budete mať výborný pocit. Vďaka závažiam viete za ten istý čas zdvojnásobiť efektivitu pohybu.

Na začiatku sme spomínali fitness pomôcky v súvislosti s pohodlnosťou. Možno sa vám to nezdá, ale tá je pri cvičení základnom úspechu. Bez správnej podložky vás napríklad tvrdí povrch môže od cvičenia ľahko odradiť. To môže byť aj výhovorka, prečo s pohybom prestať. Karimatky či podložky preto vôbec nepodceňujte. Gymnastické podložky napríklad poskytujú správne odpruženie. Bez takejto fitness pomôcky môže zbytočne trpieť váš chrbát či kolená. Pri pohodlnosti pritom nehovoríme len o výbere správnej karimatky či podložky. Pri silovom cvičení, pri ktorom napríklad dvíhate vyššiu váhu, vám určite pomôžu rukavice. Veď pri cvičení s činkami je podstatný silný úchop. Kvalitné rukavice (napríklad http://abcfitnes.sk/ponuka-abcfitnes/fitness-pomocky/fitness-rukavice-body-sculpture-sw-8-detail) zabraňujú vyšmyknutia náradia z rúk. Bezpečnosť je samozrejme na prvom mieste.

Pri slove bezpečnosť určite nezabudnite na bandáže. Tie vám poskytnú oporu, ktorá je napríklad pri zraneniach nevyhnutná. Na trhu hľadajte tie, ktoré sa dajú nastaviť a prispôsobia sa vášmu telu taj, že vám budú dokonale sedieť. Pri bandážach je dôležitá aj voľba materiálu. Niektoré druhy napríklad udržujú telesné teplo čo znižuje bolestivosť zraneného miesta. Bandáž by tiež mala zabezpečiť pevnosť no zároveň dávať priestor na pohyb, aby jej nosenie bolo čo najpohodlnejšie. Po chvíli by ste bandáž mali úplne prestať vnímať, vtedy viete, že ste vybrali tú správnu, ktorá je pre vás ideálna. (napríklad http://abcfitnes.sk/ponuka-abcfitnes/fitness-pomocky/bandaz-na-koleno-mueller-adjustable-knee-support-detail)

Ďalšie druhy fitness pomôcok vám zase pomôžu dosiahnuť lepšie výsledky pri cvičení a pohybe. Vaša aktivita bude vďaka ním efektívnejšia a to napríklad aj v pohodlí vášho domova. Ideálne sú preto závažia na ruky či nohy. Využite ich vtedy, keď vám cvičenie s vlastnou váhou už nestačí. Pri niektorých druhoch pohybu sú fitness pomôcky nevyhnutné pre efektívny pohyb. Tak je to aj v prípade pilatesu doma. Fitness pomôcky vám pomôžu trénovať skupiny svalov, ktoré sa v domácnosti bez doplnkov len veľmi ťažko precvičujú. V takomto prípade je najvhodnejšie siahnuť po sete určenom na daný tip cviku či pohybu (napríklad http://abcfitnes.sk/ponuka-abcfitnes/fitness-pomocky/set-na-pilates-6-v-1-body-sculpture-bb677-detail).


(c) 2017 pre abcfitnes.sk vytvoril Richard Gajniak - CompServis, http://wwwstranka.sk