V košíku: 0 kusov
Články
Tovar

Kolobežka - nadčasový darček pre deti!

Motivovať deti, aby sa odtrhli od televízora, notebooku či smartphonu a venovali sa pohybu nie je vôbec jednoduché. Väčšina rodičov vie, že na to, aby sa im podarilo dieťa dostať na čerstvý vzduch potrebujú niečo naozaj lákavé. Jazda na kolobežke je zábavná nie len pre deti ale aj pre dospelých, rozhýbe celé telo a preto je obľúbená už dlhé roky.

Pri pohľade do histórie zistíme, že ide o mimoriadne obľúbenú hračku a k deťom sa veľmi radi pridávajú aj rodičia. Kolobežka totiž viacerých vráti do detských čias a jazdu si skutočne užijú aj v dospelosti. Okrem radosti z jazdenia vás môže tešiť aj vedomie, že robíte niečo pre svoje telo a rozhýbete aj svoje deti.

Akú kolobežku vybrať?

Na trhu nájdete množstvo najrôznejších modelov kolobežiek, ale ako vybrať ten správny pre vaše dieťa? Menšie deti budú mať určite radosť z farebných kolobežiek s rôznymi motívmi a kombináciami farieb. Okrem farieb ich upútajú aj rôzne dekorácie ako vrtuľky, zvončeky alebo košíčky, v ktorých môžu povoziť aj svoje obľúbené hračky. Vďaka takejto kolobežke sa  rozžiaria očká hádam každého dieťaťa. Pre najmenšie deti alebo deti, ktoré sa len učia jazdiť sú vhodné trojkolesové kolobežky vďaka ktorým dokážu lepšie udržať rovnováhu. Postupne potom môžu vymeniť trojkolesovú kolobežku za klasickú s dvoma kolieskami.

Staršie deti sa potešia klasickým kolobežkám so zadnou brzdou, štýlovým dizajnom a ľahkou, pevnou hliníkovou konštrukciou. Hliníková konštrukcia je dostatočne odolná a bezpečná a zároveň je ľahká, takže kolobežka sa dobre ovláda a jednoducho prenáša. Ak kupujete detskú kolobežku pre staršie deti overte si, akú nosnosť má vybraný model. Kolobežky s hliníkovou konštrukciou sú ale obvykle určené pre teenagerov a dospelých, čiže majú nosnosť 80-100 kg. Kolobežka pre teenagera by mala mať moderný dizajn a vyhnúť by ste sa mali detským doplnok alebo vzorom. Ľahko by sa totiž mohlo stať, že kolobežka kvôli tomu zostane stáť v kúte. Dostupné sú aj kolobežky s väčšími kolesami, ktoré majú lepšie jazdné vlastnosti. Odporúčajú sa ale starším deťom a dospelým.

Na čo sa zamerať pri výbere kolobežky

V prvom rade treba dbať na bezpečnosť a tak sa uistite, že vybraný model spĺňa všetky bezpečnostné normy. Kolobežku by ste mali kupovať od spoľahlivého predajcu, ktorý ponúka kolobežky z pevných, kvalitných a odolných materiálov. Nekvalitný produkt a zlyhanie materiálu môže byť príčinou úrazu dieťaťa. Zabúdať by ste nemali ani na chrániče a prilbu, ktoré vášho potomka ochránia v prípade pádu a zabránite tak vážnejším zraneniam.

Keďže deti rastú veľmi rýchlo odporúča sa vyhľadať model s nastaviteľnou výškou riadidiel. Môžete ich tak prispôsobiť potrebám dieťaťa a nemusíte kupovať novú kolobežku vždy, keď dieťa podrastie.

Dôležitým bezpečnostným prvkom je brzda. Modely pre menšie deti majú najčastejšie zadnú nožnú brzdu. Väčšie kolobežky mávajú podobné brzdy ako bicykel a ovládajú sa páčkami na rukoväti. Pred kúpou si vyskúšajte aj skladanie kolobežky. Keď  sa nebude používať, pravdepodobne bude odložená niekde pod posteľou, v šatníku a pod. Rozhodne by ale mala zaberať čo najmenej miesta, aby sa dala aj bez problémov prenášať v ruke, v kufri auta ale aj v autobuse. Väčšina modelov sa dá skladať, nie je to ale pravidlom, takže si to pred kúpou rozhodne overte.

Prečo kúpiť deťom kolobežku

Kolobežka je pre deti veľkým lákadlom, donúti ich hýbať sa a užijú si pobyt vonku. Vhodná je takmer pre všetky vekové skupiny, záleží len na tom, aký model si vyberiete. Pre najmenšie deti sú vhodné trojkolesové kolobežky, väčšie deti a teenageri potrebujú kolobežku s odolnejšou a pevnou konštrukciou, aby mohli skúšať rôzne triky a akrobatické kúsky. Ku kolobežke nezabudnite pridať aj chrániče a prilbu. Obľúbené modely kolobežiek nájdete v tejto kategórii. 


(c) 2017 pre abcfitnes.sk vytvoril Richard Gajniak - CompServis, http://wwwstranka.sk