Ako si obliecť neoprénové oblečenie

Starostlivosť o neoprénové oblečenie je nevyhnutnou záležitosťou na predĺženie životnosti neoprénu a maximalizáciu jeho výkonu. Krok za krokom vás naučíme, ako si správne obliecť neoprénové oblečenie do vody Jobe.

1.Krok : Ostré predmety
Skôr než si neoprénové oblečenie začnete obliekať, nezabudnite z tela odstrániť všetky ostré predmety. Predmety ako sú náramky, prstene alebo hodinky, môžu vážne poškodiť neoprén. Taktiež je potrebné si upraviť nechty na rukách a nohách, pretože aj nechty môžu poškodiť váš neoprén. Je tiež dôležité, aby ste boli pri obliekaní neoprénu úplne suchí, uľahčí to obliekanie.
 
2.Krok: Vstup
Rozopnite si neoprénový oblek, podržte ho otvorený a prepchajte pomaly chodidlá. Keď sú vaše chodidlá prevlečené, oblečte sa až po pás - hlavne pomaly. Nepokúšajte sa neoprénový oblek obliecť rýchlo, ale urobte si čas a obliekajte ho pomaly. Postupne prevlečte aj ruky.
 
3.Krok : Zips
Posledný krokom bude zipsovanie a sa bude podľa typu neoprénového oblečenia líšiť. Zadný neoprén bude mať dlhý zips, ktorý budete budete postupne ťahať smerom nahor. Neoprénové oblečenie s predným zipsom je možné ľahko zipsovať ručne. Ak tento krok urobíte, tak si na záver všetko skontrolujte, či vám všetko sedí, tak ako má. Hlavne je potrebné sa v tom cítiť pohodlne. 

Pre správnosť postup vám prinášam ešte video návod.

Videonávod, ako si obliecť neoprénový oblek s predným alebo zadným zipsom, nájdete vo videu nižšie.

Komentáre

Napíšte komentár